Kullanım Şartları

1. Online alışveriş sitemizdeki tüm ürünler itina ile hazırlanarak satışa sunulmaktadır. Bu ürünler Türkiye sınırları içersinde aynı kalite ve servis anlayışı ile yerlerine teslim edilir.

2. Yerlerinde bulunamayan alıcıların çiçekleri evlerde yan komşu daireye veya apartman görevlisine, sitelerde güvenlik görevlilerine, iş yerlerinde bölüm arkadaşlarına, hastane ve otellerde ise resepsiyon görevlilerine, askeri hastanelerde ve kurumlarda nöbetçi subaylar veya erlere isim soyadı alınarak teslim edilir.

3. Aynı gün teslimat için çiçek siparişinizi en geç saat 17:00 ye kadar vermeniz gerekmektedir, 17:00 den sonra verilen siparişlerin dağıtımı ertesi gün ilk teslim saatleri kapsamında yapılacaktır.

4. Belirtilen teslim saatlerinde hava şartları, trafik, arızalar, yol çalışmaları ve beklenmeyen araç arızalarından kaynaklanacak sorunlarla ilgili gecikmelerden dolayı teslimat şartlarındaki zaman değişebilmektedir.

5. Teslimat saatlerimiz olan 9:00 / 20:00 saatlerinde ısparta çiçek siparişlerinizin dağıtımı ücretsiz olarak yapılır. Standart dağıtım saatlerimiz dışındaki siparişleriniz ise arzu ederseniz 30 YTL lik ek ücret karşılığı gerçekleştirilir.

6. Belli tarihlerde bulunan bazı özel günlerde dağıtımlarda teslimat saat aralıklarımız geçerli değildir, yoğunluk nedeni ile gün içinde teslim edilecektir, bu konudan siz değerli müşterilerimizin anlayışını bekleriz.

7. Pazar günleri verilen ısparta çiçek siparişleri için mevcutta bulunan teslimat saatlari uygulanmamaktadır, hafta sonu nedeni ile 10:00 ile 20:00 arası teslimatlar yapılmaktadır.

8. Yurt içi ve yurt dışına sipariş bölümümüzde belirtilen fiyatlar sadece merkezlere olan fiyatlarıdır, buraya bağlı bulunan ilçe ve köylere dağıtım yapılırken mesafeye göre yol ücreti alınmaktadır, yol ücterleri verilen yerle irtibat sağlayarak mesafe ye göre yol ücreti tespit edilecektir. Ayrıca firmamız dağıtımı yapılamayacak olan bölgelere çiçek siparişini göndermeme hakkına sahiptir, bu durumlarda mutlaka müşteriye bilgi verilmektedir.

9. Yurt dışına siparişlerde bazı ülkeler bulunduğumuz zaman diliminden ilerde olduklarından dolayı buna göre dağıtımı yapılacaktır bu ülkelere çiçek siparişlerinizi en geç 1 iş günü öncesinden vermeniz gerekmektedir, ayrıca yurt dışında çiçek teslimatları cumartesi günleri yarım gün pazar günleri ise dağıtım yapılmamaktadır. Sadece hafta içi ve hafta sonlarında saatli olarak düğün ve cenaze'ler için saatli teslimatlar yapılmaktadır. 

10. Vermiş olduğunuz ısparta çiçek ve ıspartaya çiçek gönder siparişlerinizde bulunduğumuz ortam bir internet ortamı (elektronik) olduğundan bazen karşılıklı elektronik postaların gelmemesi görülebilmektedir bu doğrultuda siparişlerde sorun yaşanabilmektedir.

11. ısparta çiçek Sipariş iptallerinizi teslimattan önce yapmanız gerekmektedir. Yurt içi ve yurt dışı iptallerinizde bu süre 1 gün Türkiye içersinde 3 saat öncesidir. 

12. Yapılan yanlış ödeme veya sipariş iptallerinde kredi kartınıza ilgili tutarların iadeleri aynı gün saat 20:00 den sonra yapılacaktır.

13. Türkiye ve yurt dışı çiçek siparişlerinizde firmamızında üyesi olduğu interflora derneğine bağlı tüm illerdeki en seçkin çiçekçilerle çalışılmaktadır.

14. Alışverişiniz esnasında meydan gelecek anlaşmazlıklar çiçek bedeli ile sınırlıdır.

 

15. Banka havalesi ya da EFT yoluyla verilen siparişlerin, Satıcı tarafından işleme alınma tarihi, siparişin verildiği tarih değil, ödemenin, Satıcı’nın banka hesaplarına ulaştığının görüldüğü tarihtir. Birden Fazla Bankada Hesabımız Olduğundan Yapmış Olduğunuz Ödemenin Detayını Hangi Bankaya, Hangi Tarihte Mümkünse Dekont ile birlikte eposta ile bildirmek zorundadır. Tüketici, banka havalesi ya da EFT yoluyla verdiği siparişlerde, 1 gün içinde ödemeyi gerçekleştirmediği durumda Satıcı’nın siparişi iptal edeceğini kabul eder.

 
16. Teslim Adresi Bilgilerinde Yanlışlık Olması, Verilen Adres de Alıcının Bulunamaması, Alıcının Adres de Olması Kendisine Haber Verilmesine Rağmen 15 dk. içinde Teslim Almaya Gelmemesi, Özel Sebeplerden Dolayı Çiçeği Almayı Reddetmesi, Hastanelerde Alıcının Taburcu Olması, Gidilen Adreste Özel Kurallar Nedeniyle Bina İçine Çiçek Alınmasının Red Edilmesi Nedeniyle Teslimat Yapılmaz ise Tüketici Bir defa daha aynı adrese veya dağıtım alanımızdaki farklı bir adrese teslimat isteyebilir veya adresimizden 7 Gün içinde çiçeğini teslim alabilir.